ریپورت پست، عکس و ویدیو در اینستاگرام

0

اگر در اینستاگرام عکس یا پستی که به نظر شما ازار دهنده است یا خلاف قوانین است میتوانید آن پست را ریپورت کنید که در صورت صحت دلیل ریپورت قابل حذف شدن است با سوشالو همراه شوید .

بسیاری از کاربران اینستاگرام تفاوت ریپورت در اینستاگرام با بلاک کردن در اینستاگرام را نمیدانند. این دو ویژگی بسیار پر کاربرد بوده اما تفاوت های زیادی با هم دارند در نظر بگیرید شما نمیخواهید اکانت خاصی در اینستاگرام پست ها و حتی پیج شما را ببیند و یا برعکس شما دیگر نمیخواهید اثری از یک اکانت خاص در اینستاگرام را مشاهده کنید در این مواقع باید شما آن اکانت را بلاک کنید اما شما با انجام ریپورت در اینستاگرام در واقع آن اکانت را بنا به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت به اینستاگرام گزارش میدهید. اگر دلیل شما قانع کننده باشد قطعا به نتیجه خواهید رسید و اکانت مربوطه جریمه خواهد شد اما دلیل شما قانع کننده نباشد هیچ اتفاقی بر اکانت مربوطه نخواهد افتاد.

 

دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام

در تمامی شبکه های اجتماعی و پلتفرم هایی که عضو دارند، یکسری قوانین برای اعضا، وضع میشود که در حین ثبت نام به کاربر تاکید میشود و کاربر با انتخاب آن، و پذیرفتنش میتواند عضو آن شبکه و یا پلتفرم شود. اینستاگرام هم از این موضوع مستثنی نیست و یکسری قوانین و حقوق مشخص کرده که تخطی از این قوانین و یا نقض حریم شخصی سایر اعضای عضو آن سبب میشود که شما را محدود و یا کلا حذف نماید.

 

مواردی که باعث ریپورت شدن از شوی اینستاگرام میشود شامل:

ارسال بیش از حد دایرکت تبلیغاتی
جعل هویت افراد
جعل هویت افراد مشهور
استفاده بدون اجازه از مطالبی که دارای کپی رایت هست
انتشار تصاویر و متون غیر اخلاقی یا نامتعارف
مطالب نژادپرستانه
مطالبی در خصوص آزار و بی حرمتی به زنان
مطالبی راجع به مواد مخدر
مطالبی مربوط به موضوع های تروریستی
لایک کردن بیش از حد در اینستاگرام
کامنت گذاری بیش از حد معمول
فالو کردن بیش از حد در اینستاگرام
بلاک شدن پی در پی توسط چند کاربر

 

از کجا اکانتی را ریپورت کنم؟

خب بعد از این که تفاوت بین بلاک و ریپورت اینستاگرام را یاد گرفتیم حال برای افراد تازه کار که تازه در اینستاگرام عضو شده اند این سوال پیش می آید که از کدام راه ها و یا از کجا میتوانم اکانتی را ریپورت کنم؟ شما میتوانید از سه را اقدام به ریپورت یا همان اقدام به گزارش اکانت مربوطه به اینستاگرام کنید ریپورت کامنت، ریپورت یک پست حال عکس باشد یا ویدیو و ریپورت کردن خود اکانت که موارد ذکر شده را در ادامه مورد بررسی قرار میدهیم.

 

چگونه یک اکانت اینستاگرام را ریپورت کنیم؟

اگر از یک نفر خوشتان نمی آید و میخواهید آن را به اینستاگرام گزارش دهید کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱_ وارد اکانت آن شخص شده و سپس در قسمت بالای صفحه آن اکانت آیکون سه نقطه در بالا قسمت راست صفحه را لمس کنید.

۲_ بعد از لمس این آیکون برایتان در همان صفحه کادری باز خواهد شد که گزینه های زیادی دارد اما هدف ما گزینه اول این کادر یعنی ” …report” میباشد که انتخاب میکنیم.

۳_ بعد از انتخاب این گزینه دوباره یک کادر دیگر برایتان نمایان خواهد شد که این بار دو گزینه دارد گزینه اول “its spam” به معنی هرزنامه و یا اسپمر یا به قول خودمان مزاحم میباشد. برای مثال در نظر بگیرید شخصی اکانت شما را فالو آنفالو میکند و این کار را به صورت مداوم انجام میدهد در این شرایط شما میتوانید با استفاده از این گزینه به اینستاگرام پیج مربوطه را گزارش دهید حتی اکانت هایی که پیام های تبلیغاتی زیادی زیر پست شما کامنت کرده و یا پیام دایرکتی ارسال میکنند نیز شامل این مورد میشوند.

ریپورت پست، عکس و ویدیو در اینستاگرام

۴_ اما گزینه دوم یعنی “its inappropriate” برای زمانی ایست که شما دلایل محکم تری برای گزارش اکانت مد نظر خود به اینستاگرام داشته باشید. با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه ای خواهید شد که سه گزینه دارد (البته اگر اکانت مربوطه را قبلا فالو نکرده باشید دو گزینه خواهد داشت)

ریپورت پست، عکس و ویدیو در اینستاگرام

i don t want to see this account s photos or videos in my feed:
اگر نمیخواهید دیگر عکس و یا ویدئوها و نیز استوری های منتشر شده توسط این اکانت را مشاهده کنید کافی ایست گزینه اول را لمس و سپس اکانت مربوطه را در صفحه باز شده آنفالو کنید.

i don t want this account to be able to see my photos or videos or search for me:
اگر میخواهید هم شما و هم ادمین اکانت مربوطه پست های یکدیگر را مشاهده نکنید کافی ایست گزینه دوم را انتخاب و سپس در صفحه باز شده اکانت مربوطه را بلاک نمایید.

i believe this account violates instagrams community guidelines:
به نوعی دو گزینه بالا را میتوانسیتد بدون ورود به بخش ریپورت اینستاگرام نیز در بخش های دیگر به راحتی انجام دهید اما این گزینه یعنی گزینه سوم برای زمانی ایست که شما دلایل محکم تری برای گزارش این اکانت برای اینستاگرام داشته باشید و یا به قولی میخواهید این اکانت از طرف اینستاگرام حذف شود که باید این گزینه را انتخاب کنید.

۵_ با انتخاب گزینه سوم در صفحه قبلی شما وارد صفحه ای خواهید شد که دو گزینه دارد.(تصویر بالا عکس دوم)

report a photo, video comment :
با انتخاب گزینه اول شما دلیل گزارش تان را عکس یا ویدیو و یا کامنت های این اکانت نشان میدهید که بعد از لمس آن اینستاگرام شما را وراد صفحه ای میکنید که باید در آن صفحه گزارش خود را تکمیل کنید.

report account:
با انتخاب این گزینه شما هنوز مصر هستید که دلایل دیگر و محکم تری برای گزارش این اکانت برای اینستاگرام دارید.

۶_ با انتخاب گزینه دوم یعنی report account شما دوباره وارد صفحه دیگری خواهید شد که گزینه های مختلفی دارد این گزینه ها به ترتیب زیر میباشند.

ریپورت پست، عکس و ویدیو در اینستاگرام

posting annoying content:
اکانت مربوطه، منتشر کننده مطالب آزار دهنده میباشد.

posting spam:
گزارش به عنوان یک اسپم که در حال مزاحمت شدید برای من میباشد.

posting inappropriate content:
اکانت مربوطه، محتوا و پست های نامناسب ارسال میکند.

this profile is pretending to be someone else:
اکانت مربوطه تظاهر به شخص دیگری میکند.

might be posting my intellectual property without authorization:
رعایت نکردن حق کپی رایت

با انتخاب یکی از گزینه های بالا شما اکانت مربوطه را بنا به دلایلی که در مطالب بالا توضیح دادیم به اینستاگرام گزارش دادید البته برخی از گزینه ها نیاز به شرح و توضیحات بیشتر دارد اما هنگامی که پیام thanks for reporting this را دریافت کردید که در تصویر بالا در عکس دوم این پیام را مشاهده میکنید با موفقیت توانسته اید فرد مذکور را ریپورت کنید.

 

چگونه یک عکس و یا ویدیو را گزارش بکنیم ؟

خب بعد از توضیحات کامل در مورد ریپورت اینستاگرام برای یک اکانت وقت آن رسیده در مورد ریپورت کردن یک عکس و یا ویدیو یا به صورت کلی ریپورت کردن یک پست در اینستاگرام برسیم. برای ریپورت کردن یک پست در اینستاگرام کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

۱_ وارد پست مربوطه شده و سپس آیکون سه نقطه در بالا قسمت راست صفحه را انتخاب کنید تا به مانند آموزش قبل برایتان کادری باز شود.

۲_ در کادر باز شده گزینه اول یعنی report را انتخاب کرده و بعد در ادامه فرایند ریپورت اینستاگرام برای یک پست کادر دیگری باز خواهد شد که میتوانید در این کادر گزینه اول یعنی its spam را انتخاب کنید.

۴_ اما گزینه دوم یعنی “its inappropriate” برای زمانی ایست که شما دلایل دیگری برای گزارش اکانت مربوطه به اینستاگرام را دارید از جمله این گزینه ها میتوان به انتشار پست های خشونت آمیز نژاد پرستی و… توسط اکانت مذکور نام برد.

ریپورت پست، عکس و ویدیو در اینستاگرام

i just don t like it:
با انتخاب این گزینه دلیل شما برای گزارش، شخصی میباشد که در صورت انتخاب نیز وارد صفحه ای خواهید شد که اینستاگرام از شما میخواهد در صورت خواست اکانت مربوطه را بلاک کنید.

nudity or pornography:
تصویر و یا ویدیویی هایی که نشان از برهنگی و یا حرکات دور از اخلاق را رواج میدهد.

hate speech or symbols:
تصاویر و یا ویدویی هایی که نشان از نژادپرستی باشند و بیننده را تشویق به خشونت و نژادپرستی کند.

Violence or threat of violence:
به نمایش گذاشتن آزار و اذیت و همچنین رواج خشونت.

sale or promotion of firearms:
تبلیغ و یا فروش سلاح گرم و اسلحه

sale or promotion of drugs:
تبلیغ و یا فروش مواد مخدر و اعتیاد آور

harassment or bullying:
به نمایش گذاشتن آزار و اذیت دیگران

intellectual property violation:
رعیات نکردن مالکیت معنوی و کپی رایت

self injury:
ترویج خود زنی و یا انتشار پست هایی از خودکشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات