دیدن پست های لایک شده در اینستاگرام

0

اینستاگرام، برنامه‌ای که بسیار بین طرفداران محبوب و مورد پسند واقع شده و افراد زیادی اوقات آزاد و فراغت خود را به استفاده از آن و دیدن یا لایک کردن و یا حتی کامنت گذاشتن در پست‌های افرادی که آنها را دنبال کرده‌اند، اختصاص می‌دهند. اما چیزی که ما امروز به آن می‌خواهیم بپردازیم موضوع لایک کردن پست‌ها که در اینستاگرام فارسی با عنوان پسند از آن یاد می‌شود، است. بسیار پیش آمده که پست‌هایی را لایک کرده‌ایم اما آیا تا به حال به پست‌های لایک کرده خود سر زده‌اید؟ یا اصلا می‌دانستید که می‌توانید پست‌های لایک کرده خود را از اولین پست لایک شده توسط شما گرفته تا آخرین آن‌ها تنها با رفتن به بخش تنظیمات اینستاگرام خود مشاهده کنید؟ اگر دوست دارید که نحوه مشاهده پست‌هایی که در اینستاگرام لایک کرده‌اید را بدانید، توصیه می‌کنیم تا انتهای این پست از سوشیالو همراه ما باشید.

اولین چیزی که به ذهن بسیاری راجع به برنامه اینستاگرام می‌رسد، این است که شما می توانید به سادگی تصاویر، ویدیوها و مطالب دوستان و یا اعضای این شبکه تصویری را که دنبال می‌کنید، لایک نمایید. برای این کار کافی است که روی پست مورد نظر برای ثانیه ای انگشت خود را قرار داده و نگه داشته تا آن قلب خوش رنگ قرمز را مشاهده کنید و بدین صورت متوجه می شوید که مطلب موردنظر شما لایک شده است یا می‌توانید آیکون قلب سفید زیر آن پست را تنها با زدن یک ضربه بر روی آن، به رنگ قرمز درآورده و به این ترتیب خیلی ساده‌تر از مرحله قبل نسبت به لایک کردن محتوا اقدام کنید. اما سوال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که:

آیا کسی متوجه می شود که ما تصویر مورد نظر را لایک کرده ایم؟

پیشنهاد سوشالو

قطعاً بله. اگر افرادی که شما را فالو کرده‌اند بخواهند متوجه عملکرد شما و علایق تان شوند، کافی است که سری به پیج یا صفحه شخصی شما در اینستاگرام بزنند تا ببینند شما چه کسانی را فالو کرده و یا چه چیز هایی را لایک کرده‌اید. همچنین می‌توانند ببینند که چه پیام هایی را در بخش نظرات پست مورد نظر نوشته و ارسال کرده اید و برای این کار تنها کافی است که روی تعداد لایک ها ی پست لایک شده برای دیدن لایک شما ضربه زده و یا به بخش کامنت های پست برای دیدن و خواندن کامنت شما بروند. همچنین خود برنامه اینستاگرام به دنبال کنندگان یا فالوورهای شما پست‌هایی را که لایک کرده و یا برایشان کامنت گذاشته‌اید در بخش صفحه اصلی یا اکسپلور اینستاگرام پیشنهاد می‌دهند.

چگونه متوجه شویم چه چیزهایی را لایک کرده ایم؟

حالا با وجود این حقیقت که دیگران می توانند فهرست کارهای روزانه شما را در اینستاگرام دیده و بدانند، شاید لازم باشد سری به پست هایی بزنید که آن ها را لایک کرده‌اید. برای انجام این کار شاید شما بخواهید بین هزاران هزار تصویری که در اینستاگرامتان هست یکی یکی به دنبال پست هایی بگردید که قلب مربوط به لایک آن‌ها را قرمز کرده اید اما باید بدانید که این یک روش کاملاً اشتباه و البته وقت گیر و صد در صد بی نتیجه است. به جای این کار، ما روشی ساده و راحت را به شما پیشنهاد می‌کنیم که باید برای استفاده از آن به ترتیب مراحلی که می‌گوییم اقدام کنید. ابتدا باید آخرین نسخه از برنامه اینستاگرام را در سیستم مورد نظر خود نصب داشته باشید. سپس وارد حساب کاربری یا اکانت اینستاگرام خود شده و به صفحه فید یا زمینه آن بروید. حال باید سه خط افقی را که در گوشه بالای صفحه حساب کاربری تان وجود دارد انتخاب نموده و در منوی باز شده، بر روی گزینه تنظیمات که آیکونی چرخ دنده مانند است ضربه بزنید.

دیدن پست‌هایی که در اینستاگرام لایک کرده‌اید

 حال که وارد بخش تنظیمات شده‌اید، با لیستی جدید روبه‌رو می‌شوید که باید گزینه Account یا حساب را از این لیست انتخاب کرده و وارد حساب خود و فعالیت‌های مربوط به آن شوید.

در بخش حساب و لیست نمایان شده می‌توانید عبارت “Posts that you’ve liked را که به معنی پست‌هایی است که لایک کرده‌اید در میان عبارات و گزینه ها مشاهده کنید که با انتخاب این گزینه به تمامی پست‌های لایک شده توسط شما دسترسی پیدا خواهید کرد.

دیدن پست‌هایی که در اینستاگرام لایک کرده‌اید

و بدین ترتیب می توانید لیستی از پست هایی که آن ها را لایک کرده اید را مشاهده نمایید. تعداد پست‌های این لیست ممکن است خیلی بسیار زیاد باشد و صد البته این موضوع شما را شگفت زده کند. نکته جالبی که در این رابطه باید بدانید این است که می‌توانید با زدن بر روی هر پست و مشاهده آن و با حذف قلب قرمز رنگ لایک خود را باز پس گرفته و یا با رفتن به بخش کامنت های آن پست، کامنت خود را حذف نمایید حتی اگر سال‌ها از لایک کردن آن پست توسط شما و یا کامنت گذاشتن برای آن گذشته باشد.

اما به تازگی و در آپدیت های اخیر برنامه اینستاگرام، مراحل و روند بررسی پست‌های لایک شده دچار تغییر زیادی شده است که حال باید روند و مراحل جدیدی را برای دیدن پست‌های لایک شده در اینستاگرام طبق ترتیبی که در زیر می‌گوییم انجام داده و اجرا کنید.

۱. در ابتدا باید آخرین نسخه از برنامه اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب کرده باشید.

۲. سپس به بخش پروفایل خود در اینستاگرام رفته و بر روی سه خط افقی که در گوشه و بالای این صفحه قرار دارد، ضربه بزنید. در لیست و منوی باز شده، گزینه‌ای با عنوان Your Activity که به معنای فعالیت شماست وجود دارد که باید آن را انتخاب نمایید.

دیدن پست‌هایی که در اینستاگرام لایک کرده‌اید

۳. با انتخاب این گزینه، منوی جدید دیگری برای شما باز شده که از بین موارد موجود در این لیست باید گزینه Interactions یا تعاملات را انتخاب کنید. بعد از این مرحله، از بین صفحه باز شده، بر روی مورد Likes یا پسندها ضربه بزنید تا پست‌های لایک شده‌اتان را مشاهده کنید.

دیدن پست‌هایی که در اینستاگرام لایک کرده‌اید

نکته‌ای که لازم است بدانید این است که پست‌های این بخش به ترتیب از جدیدترین پست‌های لایک شده به قدیمی‌ترین ها مرتب شده‌اند که شما می‌توانید با استفاده از گزینه Sort & Filter در بالای پست‌های لایک شده، می‌توانید نسبت به فیلتر کردن این پست‌ها و مشاهده آنها براساس دسته‌بندی که می‌خواهید اقدام کنید. همانند روش قبلی دیدن لایک ها، امکان حذف لایک های پست‌ها و یا کامنت های آنها در این روش نیز وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =