انتقال اطلاعات واتساپ از آیفون به اندروید

0

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بنا به هر دلیل بخواهید اطلاعات واتس آپ (WhatsApp) را از آیفون قدیمی خود به گوشی اندرویدی جدیدتان منتقل کنید با این آموزش با سوشالو همراه شوید .

تعویض گوشی می‌تواند دردسرهای زیادی را به همراه داشته باشد و این دردسرها به ویژه زمانی بیشتر می‌شوند که اولا شما فردی حساس باشید و اطلاعاتی که در گوشی موبایلتان وجود دارند برایتان مهم باشند و ثانیا قرار باشد از یک گوشی اندرویدی به آیفون یا بر عکس از یک آیفون به اندروید جهش داشته باشید. در اینگونه مواقع انتقال اطلاعات ممکن است دردسرساز شود. یکی از اطلاعاتی که خیلی از کاربران با نحوه دقیق انتقال آن از آیفون (iPhone) به اندروید (android) و بالعکس آشنایی ندارند مربوط به انتقال اطلاعات و چت های اپلیکیشن واتساپ می‌شود!

تصور کنید قبلا از یک گوشی اندرویدی استفاده می‌کردید و حالا یک آیفون خریداری کرده‌اید یا شرایط کاملا بر عکس را در نظر بگیرید که قبلا از آیفون استفاده می‌کردید و حالا یک گوشی اندرویدی خریده‌اید. در اینگونه مواقع چطور قادر به انتقال اطلاعات واتس آپ از آیفون به اندروید یا بالعکس خواهید بود؟ روش های مختلفی وجود دارند که بدین منظور می‌توانید از آن ها استفاده کنید اما در این بین دو روش به مراتب کارآمدتر از سایر روش ها هستند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به آموزش دو روش انتقال اطلاعات واتس آپ از اندروید به آیفون بالعکس بپردازیم. بنابراین با فروشگاه اینترنتی هدف همراه شوید.

 

انتقال چت ها با قابلیت بکاپ و چت هیستوری واتساپ

در اولین روشی که معرفی می‌کنیم از قابلیت بکاپ گیری (Backup) و چت هیستوری (Chat History) استفاده خواهیم کرد. فرض را بر این قرار می‌دهیم که شما می‌خواهید اطلاعات واتساپ و چت های آن را از گوشی اندرویدی به آیفون منتقل کنید. در نظر داشته باشید که انجام این کار در شرایط عکس یعنی برای انتقال اطلاعات اتساپ از اندروید به آیفون هم قابل استفاده خواهد بود، با این تفاوت که دقیقا همین مراحل باید به ترتیب در آیفون و سپس گوشی اندرویدی انجام شوند.

مراحلی که می‌بایست به منظور انتقال چت و اطلاعات WhastApp از طریق قابلیت بکاپ گیری خود این اپلیکیشن طی شوند به شرح زیر خواهند بود.

انتقال اطلاعات واتساپ از آیفون به اندروید

ابتدا در گوشی مبدا که بر فرض یک گوشی اندرویدی است وارد اپلیکیشن واتساپ شوید.
آیکون سه خطی گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کنید.
گزینه Settings را لمس نمایید.
گزینه Chats را انتخاب کنید.
گزینه Backup Conversations یا Chat Backup را انتخاب کنید.
گزینه سبز رنگ Back Up را بزنید و منتظر باشید تا یک فایل بکاپ از چت های شما گرفته شود.

انتقال اطلاعات واتساپ از آیفون به اندروید

دوباره به منوی Settings > Chats برگردید.
گزینه Chat History را انتخاب کنید.
گزینه Export Chat را انتخاب نمایید.
چت هایی که مهم هستند و می‌خواهید از تاریخچه آن ها بکاپ تهیه شود و انتقال انجام گیرد را مشخص کنید.
گزینه ایمیل را انتخاب نمایید.
آدرس ایمیل اپل آیدی یا هر ایمیلی که قرار است در گوشی مقصد فعال شود را وارد کنید تا هیستوری چت ها به آن ایمیل ارسال شود.
حالا نوبت به این رسیده که هیستوری چت ها و بکاپ واتساپ را در گوشی مقصد که فرضا آیفون در نظر گرفته شده ریستور کنید. برای انجام این کار به شرح زیر عمل نمایید.

اپل ایدی یا ایمیلی که هیستوری واتساپ در مرحله قبل برای آن ارسال شده بود را در آیفون یا گوشی مقصد فعال کنید.
برنامه واتس آپ را روی گوشی نصب نمایید.
واتس اپ را اجرا و با همان شماره موبایلی که در گوشی قبلی فعال بود لاگین شوید.
در پنجره‌ پاپ آپی که نمایان شده، گزینه Restore را انتخاب کنید.

انتقال اطلاعات واتساپ از آیفون به اندروید

کمی منتظر باشید تا ریستور چت و اطلاعات واتساپ انجام شود. اگر تمام پنجره های گفتگوی اکانت بازیابی نشدند به ایمیل خود بروید و فایل هیستوری که برای ایمیلتان ارسال کرده بودید را انتخاب کنید و آن را از طریق واتساپ اجرا نمایید. بدین ترتیب انتقال اطلاعات واتس آپ از آیفون به اندروید یا بالعکس با استفاده از قابلیت چت هیستوری و بکاپ واتساپ انجام می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات