آموزش ارسال فایل PDF از طریق واتساپ

0

واتساپ علاوه بر امکان رد و بدل پیام متنی، عکس، ویدیو یا برقرار تماس صوتی و تصویری از ارسال فایل هایی همچون PDF و سایر فرمت‌های مختلف فایل که اصطلاحا به آن‌ها اسناد و مدارک یا داکیومنت (Document) گفته می‌شود هم پشتیبانی می‌کند در این آموزش در سوشالو ارسال فایل PDF از طریق واتساپ را آماده کرده ایم .

واتساپ هم اکنون یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان موجود به شمار می‌رود که مجموعه‎ای از قابلیت‌های ارتباطی مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد. به عنوان مثال ساده‌ترین کاری که واتساپ می‌تواند انجام دهد مربوط به رد و بدل پیام‌های متنی می‌شود. علاوه بر این موضوع، واتساپ از برقراری تماس ویدیویی و تصویری مبتنی بر اینترنت هم پشتیبانی می‌کند و امکان رد و بدل عکس، ویدیو فایل گیف (GIF) و غیره را هم به همراه دارد. اما علاوه بر این موارد، کاربران واتساپ می‌توانند فایل‌هایی نظیر PDF، ورد، اکسل، تکست و غیره را هم ارسال و دریافت کنند. به این نوع فایل‌ها اصطلاحا فایل‌های اسناد و مدارک یا داکیومنت (Document) گفته می‌شود.

 

نکات مهم

برای ارسال فایل‌های داکیومنت نظیر PDF از طریق واتساپ باید به مسائل و موارد زیر توجه داشته باشید:

فایل داکیومنت مد نظرتان برای ارسال از طریق واتساپ می‌تواند حداکثر ۱۰۰ مگابایت حجم داشته باشد.

به منظور ارسال مستقیم فایل داکیومنت از طریق واتساپ، حتما باید آن فایل در حافظه داخلی گوشی هوشمندتان ذخیره شده باشد.

هنگامی که از طریق واتساپ یک فایل داکیومنت را دانلود می‌کنید، این فایل در مسیر زیر ذخیره می‌شود:

storage/whatsapp/media/whatsappdocuments

چگونگی ارسال فایل PDF از طریق واتساپ

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم ما فایل PDF را به عنوان یک نمونه پرکاربرد از فایل‌های داکیومنت مثال زده‌ایم. بنابراین شما با استفاده از روش شرح داده شده قادر به ارسال هر نوع فایل داکیومنتی از طریق واتساپ خواهید بود. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

برنامه واتساپ را اجرا کنید.

به تب CHATS مراجعه کنید.

وارد پنجره مکالمه مد نظرتان شوید که قصد دارید فایل PDF را در آن ارسال کنید.

از منوی فوقانی صفحه آیکون “سنجاق” را انتخاب کنید.

گزینه Document را از بین شش گزینه نمایش داده شده انتخاب کنید.

فایل داکیومنت مورد نظرتان را لمس کنید. می‌توانید با قرار دادن انگشت خود بر روی یک فایل و نگه داشتن آن برای چند لحظه و سپس انتخاب چند فایل نسبت به ارسال همزمان چند فایل داکیومنت از طریق واتساپ هم اقدام کنید.

در پنجره پاپاپ نمایان شده گزینه Send را انتخاب کنید.

به همین سادگی قادر به ارسال فایل PDF از طریق واتساپ یا ارسال هر نوع فایل داکیومنت دیگری از طریق این اپلیکیشن پیام رسان خواهید بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 5 =