ترفند های واتساپ بیزینس

0

امروزه پیام رسان ها نقش مهمی در زندگی ما دارند و همینطور بخشی از زندگی روز مره همه ما ایفا می کنند ، همچنین از سرگرمی های روزمره تا کارهای اداری و شغلی ما به شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها وابسته شده اند با نقد و بررسی اپلیکیشن پیام رسان WhatsApp Business و آشنایی با ترفند های واتساپ بیزینس با سوشالو همراه باشید .

واتس اپ برنامه جدیدی به نام WhatsApp Business ساخته است. این برنامه دارای ویژگی های بسیار جالبی است و در این مطلب به ویژگی های اپلیکیشن WhatsApp Business می پردازیم. اما چرا به این اپلیکیشن نیاز است؟

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک از طریق واتس اپ با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند. از آنجایی که این اپلیکیشن برای کسب و کارها طراحی نشده است، ویژگی ها و قابلیت های زیادی که صاحبان کسب و کار نیاز دارند را ندارد.

درباره WhatsApp Business

یکی از این پیام رسان های معروف که تحت مالکیت شرکت فیسبوک (Facebook) و از خانواده شبکه اینستاگرام است ، نه تنها بسیار مورد پسند کاربران آمر یکایی قرار گرفته ، بلکه استفاده آن در میان کاربران ایرانی هم بسیار زیاد شده است و این پیام رسان به یکی از معروف ترین اپلیکیشن های ارتباطی و اجتماعی بدل گشته.

بسیاری از فروشندگان و یا در کل کسب و کار های کوچک از این پیام رسان برای ارتباط با مشتریان استفاده میکنند اما از آنجایی که این نرم افزار به طور کامل برای این هدف ایجاد نشده است ، بسیاری از ویژگی ها و یا امکانات مورد نیاز این عمل را ندارد

حال شرکت سازنده این اپلیکیشن، در قدمی جدید نسخه ای متفاوت و جدید از این برنامه را تولید و منتشر کرده است که در آن به طور کامل به این مبحث پرداخته است .

در واقع اپلیکیشن WhatsApp Business تمامی امکانات و قابلیت های نسخه معمولی این اپ را دارد و همچنین امکانات اضافی ای که تیم طراحی این پیام رسان به منظور استفاده کسب و کار های کوچک در این نسخه از برنامه تعبیه کرده است همچنین این پیام رسان ، در کنار نسخه معمولی و اصلی آن قابل نصب است و تداخلی ایجاد نمی کند البته شما باید از دو شماره تلفن متفاوت بر روی آنها استفاده نمایید، حتی شما قادرید تا این حساب را با یک تلفن ثابت ایجاد کنید، کد تاییدیه در این حالت نیز با تماس تلفنی به شما ارسال خواهد شد

در اولین قدم اپلیکیشن WhatsApp Business به شما اجازه می دهد تا پروفایلی را شامل اطلاعات محل کسب و کار ، ایمیل و… ایجاد کنید تا ارتباط بین کسب و کار خود و مشتری را قوی تر کنید

ظاهر اپلیکیشن

تفاوت ظاهری این دو نسخه علاوه بر افزوده شدن نام Business به حرف WhatsApp بالای صفحه ، در حرف B وسط آیکون نسخه Business و همچنین تیره تر شدن رنگ نمای کاربری این نسخه می باشد

امکانات جدید واتساپ بیزینس

در صورت استفاده از نسخه بیزینس این اپلیکیشن یک پیام مبنی بر چت کردن با یک حساب کسب و کار، در پایین صفحه چت ، به مشتری نمایش داده خواهد شد و همچنین شما به آمار دقیقی از پیام های مشاهده شده دسترسی خواهید داشت

ترفند های واتساپ بیزینسویژگی و ترفند های واتساپ بیزینس :

افزودن اطلاعات کسب و کار:

WhatsApp Business اجازه می دهد تا یک پروفایل کسب و کار کامل ایجاد کنید. می توانید اطلاعاتی همچون آدرس فیزیکی را به طور مستقیم بر روی نقشه گوگل تحت دسته بندی کسب و کار، مشاهده کرده و اضافه نمایید. همچنین می توانید ساعات کاری خود را نیز اضافه کنید. همچنین قابلیت افزودن یک آدرس ایمیل و دو آدرس سایت وجود دارد.

پروفایل در WhatsApp Business

تمام اطلاعات برای مشتریان، زمانی که پروفایل کسب و کار شما را از اکانت خودشان مشاهده می نمایند، قابل رویت است.

نکته: برای افزودن اطلاعات کسب و کار، اپلیکیشن را باز کرده و به مسیر Settings > Business settings > Profile بروید.

تنظیم پیام خوشامدگویی در واتساپ بیزینس

اگر تاکنون یک صفحه فیسبوک را مدیریت کرده اید، با پیام های خوشامدگویی آشنا هستید. WhatsApp Business به شما این امکان را می دهد تا یک پیام خوشامدگویی را ارسال نمایید.

زمانی که یک مشتری برای اولین بار یا پس از ۱۴ روز عدم فعالیت، پیامی را برای شما ارسال می نماید، می توانید اپلیکیشن را طوری تنظیم نمایید که به صورت خودکار پیام خوشامدگویی را برای آنها ارسال نماید.

برای تنظیم پیام خوشامدگویی دلخواه، به تنظیمات اپلیکیشن وارد شده و مسیر Business settings > Greeting message را بروید.

تنظیم پیام خروج در واتساپ بیزینس

یکی دیگر از ترفند های واتساپ بیزینس تنظیم پیام خروج است . همانند پیام خوشامدگویی، شما می توانید پیام خروج را نیز در WhatsApp Business تنظیم کنید. این قابلیت به طور اتوماتیک پیام تنظیم شده دلخواهی را به مشتریانی که خارج می شوند، ارسال می نماید.

پیام خروج WhatsApp Business

این اپلیکیشن سه نوع برنامه زمانبندی را برای پیام های خروج ارائه می دهد. شما یا می توانید یک برنامه زمانبندی دلخواه را تنظیم کنید یا گزینه Out of business hours (خارج ساعات کار) را انتخاب کنید. هردو به طور اتوماتیک در زمان مربوطه فعال خواهند شد. همچنین می توانید گزینه سوم یعنی Always send (همیشه ارسال شود) را استفاده کنید.

اگر همیشه ارسال شود را انتخاب کنید، برخلاف پیام خوشامدگویی که تنها زمانی ارسال می شود که یک مشتری برای اولین بار یا پس از ۱۴ روز عدم فعالیت پیامی را برای شما ارسال می کند، یک پیام خروج دلخواه اتوماتیک به همه مشتریان موجود و جدید در هر زمانی ارسال خواهد شد.

نکته: برای تنظیم پیام خروج اتوماتیک، وارد تنظیمات اپلیکیشن شده و به مسیر Business settings > Away message بروید.

وارد کردن پاسخ های سریع در واتساپ بیزینس

پاسخ سریع واقعاً یک ویژگی ارسال فوق العاده و یکی از پرکاربرد ترین ترفند های واتساپ بیزینس به حساب می آید. حالا، چه کسی این را نمی خواهد؟ برای کسانی که اطلاع ندارد، توضیح دهیم که پاسخ سریع در WhatsApp Business اجازه می دهد تا کلیدهای میانبری برای پیام هایی که مکرر ارسال می شود، ایجاد کنید.

به عنوان مثال اگر شما اغلب پیام هایی مانند: “شما می توانید از طریق لینک زیر در نواندیشان به صورت آنلاین و یا کارت به کارت پرداخت کنید”. ارسال می کنید، شما الان می توانید به لطف پاسخ سریع، یک میانبر برای این پیام ایجاد کنید.

برای دسترسی به پیام پاسخ سریع، علامت / را در حین نوشتن پیام وارد نمایید تا همه پاسخ های سریعی که ایجاد کرده اید در پنجره ظاهر شود. بدوین نیاز به کپی پیست، تمام متن یکباره وارد می شود.

پاسخ سریع در WhatsApp Business

نکته: برای ایجاد پاسخ های سریع، وارد تنظیمات واتس اپ شده و به مسیر Business settings > Quick replies بروید.

 

مشاهده آمار پیام

اگرچه این ویژگی در مقایسه با واتس اپ، ویژگی جدیدی به حساب نمی آید، اما در WhatsApp Business دسترسی به آمار پیام آسان است. شما می توانید تعداد ارسال، تحویل، خواندن و دریافت پیام ها را مستقیماً در مسیر Business settings > Statistics مشاهده کنید.

آمار پیام WhatsApp Business

همان آمار نیز در مسیر WhatsApp Settings > Data and storage usage > Network usage برای هردو اپلیکیشن در دسترس است.

برچسب پروفایل کسب و کار

پروفایل هایی که در WhatsApp Business ایجاد می شوند، به عنوان پروفایل کسب و کار ثبت نام شده و برچسب حساب کاربری کسب و کار می گیرند. مشتریان می توانند به آسانی با مشاهده پروفایل خود، بررسی کنند که می خواهند با یک کسب و کار ارتباط برقرار کنند یا با یک فرد. همه پروفایلهای کسب و کار، برچسب کسب و کار دارند.

برچسب پروفایل WhatsApp Business

علاوه بر این، WhatsApp business پروفایل های کسب و کار را توسط یک نشان سبز رنگ که در کنار نام مخاطب نشانه گذاری می شود، متمایز می کند. در حال حاضر، تأیید پروفایل WhatsApp business برای همه باز نیست.

درباره سایر ویژگی های WhatsApp چطور است؟
به غیر از ویژگی های فوق، همه چیز شبیه مشابه اپلیکیشن واتس اپ است. همه ویژگی های اپلیکیشن واتس اپ مانند وضعیت، گروه ها، پیام های صوتی، پیام های گسترده، تماس های صوتی و ویدئویی و … قابل دسترس هستند.

حتی تنظیماتی مشابه تنظیمات واتس اپ دارد. شما می توانید افرا را مسدود کرده، تنظیمات حریم خصوصی را برای آخرین وضعیت فعالیت تنظیم نموده و صدای متفاوتی را برای اعلان ها در بین سایر ویژگی ها تنظیم کنید.

مرتبط : استارتاپ استودیو

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات