آموزش ساخت لینک پیوستن به کانال تلگرام بدون join

0

تلگرام قابلیت های زیادی را به کاربرانش ارائه می دهد ما در این قسمت از سوشالو آموزش ساخت لینک پیوستن به کانال تلگرام بدون join آموزش میدهیم .

اگر از کاربران تلگرام و کانال تلگرامی باشید بدون شک برخی کانال ها را مشاهده کرده اید که لینک کانال آن ها مثلا به جای  http://telegram.me/TeleList ، به فرم  Telegram.me/joinchat/Bag3jD5w می باشد که مزیت برتر لینک دوم آن است که پس از فشردن آن نیازی به زدن گزینه join نداریم و این می تواند در افزایش تعداد اعضای کانال تاثیر بسزایی داشته باشد زیرا بسیاری از کاربرها پس از مشاهده صفحه کانال زدن دکمه join را فراموش می کنند.

گرچه ساختن لینک جوین برای کانال های تلگرام یک موضوع پیش پا افتاده است اما چون دو نحوه ساخت برای آن وجود دارد لذا شاید برای برخی از کاربران کاربردی و جذاب باشد.

زمانی که کاربران روی لینک یک کانال خصوصی کلیک می‌کنند، بلافاصله به عنوان ی عضو جدید، به آن کانال خصوصی اضافه می‌شود اما زمانی که کاربران روی لینک یک کانال عمومی کلیک می‌کنند، می‌توانند محتویات کانال عمومی را مشاهده نمایند و برای پیوستن به آن کانال عمومی، باید حتما روی JOIN در پایین صفحه کلیک کنند که بسیاری از اوقات فراموش می‌کنند. به همبن دلیل صاحب یک کانال، آرزو دارد در عین اینکه کانال‌ش عمومی است، اما لینکی شبیه کانال خصوصی هم داشته باشد که بتواند با تبلیغ آن لینک، کاربرانی که روی آن کلیک می‌کنند حتما به کانال اضافه شوند .

هر کانال تلگرامی در واقع یک شناسه عددی همیشه‌ثابت هستند. به عبارت دیگر، شما هر زمان که بخواهید می‌توانید کانال را عمومی کنید و هر زمان خواستید، خصوصی کنید، بدون اینکه گروه شما، مطالب یا اعضایش، دستخوش تغییری شوند.

آموزش تلگرام برای کامپیوتر

بنابراین برای ساختن لینک جوین چت Join Chat link برای کانال تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید؛

ابتداء مطمئن شوید که از آخرین ورژن تلگرام در دستگاه خود استفاده می کنید.
تلگرام را باز کرده سپس به کانال عمومی Public Channel خود که می خواهید لینک JoinChat برای آن بسازید ، بروید.
روی نام کانال در بالای صفحه زده تا جزئیات کانال نمایش داده شود.
روی منوی سه نقطه سمت راست زده و دکمه ادیت Edit را بزنید یا در نسخه هایی باید Manage Channel را بزنید. ( شما باید مدیر این کانال باشید)
حالا روی گزینه Channel Type یا Channel Info بزنید.
خوب ، کانال را از حالت عمومی Public به خصوصی Private تغییر دهید.( نگران نباشید می توانید دوباره بدون هیچ تغییری عوض کنید)
الان لینک دعوت روی صفحه ، نمایش داده می شود همان Join Chat link که برای عضویت در کانال ما به دنبال آن بودیم.

حالا کافیه برای ذخیره لینک در clipboard روی آن لمس کنید سپس کانال را به حالت عمومی تغییر دهید. سپس می توانید از آن لینک برای جوین افراد در کانال خودتان استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات