آموزش نصب اسکایپ

0

اسکایپ بزرگترین سرویس VOIP (مخفف Voice over Interner Protocol) در سراسر جهان است. این نرم افزار ساده‌ترین روش برای صحبت کردن با دوستان خود به صورت رایگان و از طریق اینترنت می‌باشد در سوشالو آموزش نصب تصویری این اپلیکیشن را آماده کرده ایم .

اسکایپ نرم افزاری است که برای مردم سراسر جهان امکان برقراری ارتباط از طریق اینترنت را فراهم می‌کند. میلیون ها نفر در سرتا سر دنیا برای برقراری تماس‌های ویدئویی و صوتی، برای تماس‌های یک به یک و یا گروهی، و ارسال پیام فوری و به اشتراک گذاری فایل‌ها، از نرم افزار اسکایپ بهره می‌برند. اسکایپ قابل نصب بر روی رایانه، رایانه‌ی لوحی، و تلفن همراه می‌باشد.

 

ملزومات سیستم برای نصب اسکایپ

یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت پر سرعت
اسپیکر، و یک میکروفون. همچنین می‌توانید از یک هدفون دارای میکروفون نیز استفاده کنید.
Webcam: وب کم یا webcam یک دوربین کوچک است. این دوربین از طریق یک پورت USB به کامپیوتر شما متصل می‌شود. استفاده از وب کم اجباری نیست. اما برای تماس ویدئویی به آن نیاز خواهید داشت.

 

دانلود و نصب اسکایپ

برای دانلود اسکایپ با ما گام به گام همراه باشید.

۱- به صفحه ی خانه ی سایت Skype.com مراجعه کنید.

۲- روی دکمه ی Download Skype کلیک کنید.

۳- صفحه‌ای ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید عملیات ورود را انجام دهید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید مشخصات و اطلاعات خود را وارد کنید تا یک اکانت جدید ایجاد کنید.

اگر از یک اکانت مایکروسافت یا Hotmail یا Outlook یا فیسبوک استفاده می‌کنید، می‌توانید بدون ساخت اکانت وارد شوید. اما اگر چنین اکانت‌هایی ندارید در اینجا جعبه‌هایی برای ورود اطلاعات وجود دارد. برای ساخت اکانت جدید باید این جعبه‌ها را پر کنید.

در ابتدا، در جعبه‌ی first name، نام خود را بنویسید.
سپس در جعبه‌ی last name، نام خانوادگی خود را وارد کنید.
پس از آن در جعبه‌ی Email address، آدرس ایمیل خود و در جعبه‌ی مربوط به تکرار ایمیل مجددا ایمیلتان را بنویسید.

آموزش نصب اسکایپ

حالا نوبت به وارد کردن اطلاعات پروفایلتان می‌رسد. این بخش برای هر کسی که بتواند اسکایپ شما را مشاهده کند، نمایش داده می‌شود. البته شماره‌ی موبایل شما فقط برای افرادی که در لیست شما هستند، قابل روئیت است. در هر حال اجباری در پر کردن تمام این فیلدها وجود ندارد.

آموزش نصب اسکایپ

۴- شما می‌توانید با کلیک بر روی یکی از گزینه‌های منوی پایین افتادنی انتخاب کنید که به اسکایپ بگویید چطور می‌خواهید از سرویس خود استفاده کنید.

Skype Name : نامی است که شما می‌خواهید دوستان اسکاپتان با آن شما را ببینند. همچنین با این نام به اسکایپ وارد می شوید. حتی اگر می خواهید می‌توانید از نام واقعی خود استفاده کنید. انتخاب این نام کاملا به خودتان بستگی دارد. کاربران اسکایپ نمی‌توانند هم نام باشند. بنابراین اگر نام شما یک نام رایج باشد، ناچارید کمی آن را تغییر دهید. به عنوان مثال با اضافه کردن سال تولدتان می‌توانید این کار را انجام دهید. سیستم به طور خودکار بررسی می‌کند که آیا نام شما توسط شخص دیگری رزرو شده است یا نه. در صورت وجود نام شما سیستم نام دیگری را پیشنهاد می‌دهد.
رمز عبور: رمز عبوری که می‌خواهید برای اکانت اسکایپ خود انتخاب کنید باید شامل شش تا بیست کارکتر باشد. همچنین رمزتان را باید به صورت ترکیبی از حروف و اعداد انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید ایمیل‌های تبلیغاتی را از اسکایپ دریافت کنید، تیک دو چک باکس پایین را بردارید.
جعبه ی Captcha: این جعبه طراحی شده است تا سیستم اطمینان حاصل کند که شما یک کاربر واقعی هستید نه یک ربات. به متنی که در کادر اول است نگاه کنید و سپس آن را در جعبه ی زیرش بنویسید. اگر نمی‌توانید متن درون کادر را بخوانید روی دکمه ی refresh کلیک کنید تا متن دیگری برای شما نمایش داده شود.
در نهایت روی دکمه ی I agree کلیک کنید.

آموزش نصب اسکایپ

۵- پس از فشار دادن دکمه‌ی I agree، شما به یک صفحه به نام “حساب کاربری شما آماده است” هدایت می‌شوید. روی دکمه‌ی سبز رنگ download skype for windows کلیک کنید.

آموزش نصب اسکایپ

۶-در این مرحله یک پنجره‌ی دیگر باز خواهد شد و از شما خواسته می‌شود که به اجرا یا ذخیره ی اسکایپ روی رایانه‌ی خود بپردازید. در این مرحله روی گزینه‌ی اجرا یا run کلیک کنید.

بعد از کلیک روی دکمه‌ی اجرا پنجره‌ی دیگری باز می‌شود. در این مرحله تیک گزینه‌ی run skype when the computer start to enable skype whenever you turn on your computer را بگذارید. همچنین از شما خواهد پرسید که می‌خواهید از کدام زبان برای ادامه‌ی کار استفاده کنید. بعد از انتخاب زبان روی دکمه‌ی I agree- next کلیک کنید.

۷-پنجره‌ی بعدی که ظاهر شد تیک گزینه‌ی Install skype Click to call را بگذارید و دکمه‌ی continue را فشار دهید.

آموزش نصب اسکایپ

همچنین یک پنجره‌ی pop up باز خواهد شد که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید MSN را روی صفحه‌ی خانگی خود تنظیم کنید. انتخاب کردن یا نکردن این گزینه به اختیار شماست. سپس روی دکمه ی continue کلیک کنید.

۸-پس از کلیک کردن روی دکمه‌ی ادامه، یک پنجره‌ی جدید باز می‌شود که شامل یک نوار پیشرفت است. این نوار به شما نشان می‌دهد که فرآیند نصب اسکایپ در جریان است. پس از اتمام این فرآیند، اسکایپ به طور خودکار شروع به کار خواهد کرد.

آموزش نصب اسکایپ

۹- پس از اتمام مرحله‌ی نصب، نرم افزار اسکایپ باز خواهد شد و شما قادر خواهید بود مخاطبین خود را پیدا و اولین تماستان را برقرار کنید.

مرتبط : تعریف تعامل اجتماعی

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات