چگونه در واتساپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را دارند

0

دانستن اینکه آیا کسی در واتس اپ قبلاً شماره شما را در لیست مخاطبین خود ذخیره کرده است یا خیر، اکنون آسان است. این راهنمای کوتاه به این سوال پاسخ می دهد که چگونه در واتساپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را دارند در ادامه این آموزش با سوشالو همراه شوید .

از کجا بفهمیم چه کسانی شماره ما را ذخیره کرده اند

اگر به دنبال جواب این سوال هستید که چگونه در واتساپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را دارند بهترین راه استفاده از گزینه broadcast در واتساپ است.

با استفاده از این روش می‌توانید تنها برای افرادی که شما را در لیست مخاطبین خود ذخیره کرده اند، پیام ارسال کنید، بنابراین با این کار دقیقا می‌فهمید که چه کسی شماره شما را در گوشی خود ذخیره کرده یا نه. در این روش شما پیامی را برای ۲ یا تعداد بیشتری از مخاطبان خود ارسال می‌کنید و متوجه خواهید شد که کدام یک از آن‌ها شماره شما را ذخیره کرده و کدام یک شما را در مخاطب خود ندارد.

البته قبل از شروع باید این نکته را در نظر داشته باشید که هم شما هم مخاطبتان باید حساب واتساپ داشته باشند.

 

روش در گوشی های اندروید

چگونه در واتساپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را دارند

ابتدا وارد واتساپ شده
روی گزینه سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک یا لمس کنید. گزینه New broadcast را انتخاب کنید. هر فردی را که می‌خواهید ببینید آیا شما را در مخاطبین خود ذخیره دارد یا خیر انتخاب کرده و تیک سبز رنگ را لمس کنید. یک صفحه جدید باز می‌شود ، هر پیامی که دوست داشتید بنویسید سپس آن را ارسال کنید.

زمانی که پیام ارسال شد، انگشت خود را روی پیام نگه دارید تا انتخاب شود، سپس روی گزینه سه نقطه در قسمت بالا کلیک یا لمس کنید و گزینه info را انتخاب نمایید. در این بخش صفحه جدیدی باز می‌شود که گزینه‌های delivered و read دارد. اگر اسم شخص مورد نظر شما که می‌خواستید ببینید آیا شماره شما را ذخیره دارد یا نه در لیست delivered نبود، یعنی آن شخص شماره شما را در گوشی خود ذخیره نکرده است.

در غیر این صورت شما برای سایر افرادی که پیام برای آن‌ها در لیست delivered قرار گرفت، ذخیره هستید! به همین سادگی می‌توانید در گوشی های اندرویدی بفهمید که چه کسانی شماره ما را ذخیره کرده اند.
به یاد داشته باشید که ۲ نفر رو در نظر بگیرید و یک نفر کسی باشد که به طور قطعی میدانید شما را در گوشی خود ذخیره دارد و نفر دوم کسی باشه که می خواهید ببینید آیا شما را ذخیره کرده یا خیر.

 

روش در گوشی های آیفون

اپلیکیشن واتساپ را در آیفون باز کنید.
در قسمت سمت راست بالا روی گزینه Broadcast list کلیک یا لمس کرده . صفحه جدیدی باز می‌شود که می‌توانید در این بخش گزینه new list را انتخاب کنید. هر فردی را که می‌خواهید بفهمیم که آیا شماره شما را ذخیره کرده یا نه انتخاب کرده و سپس گزینه create را برگزینید.
پیام خود را بنویسید و ارسال کنید. زمانی که ارسال شد انگشت خود را روی آن گرفته و نگه دارید، سپس گزینه مثلث مانندی را که ظاهر می‌شود لمس کرده و گزینه info را بزنید.

در این قسمت می‌توانید ببینید که گزینه‌های delivered و read فعال شده و چه کسی این پیام را خوانده و پیام برای کدام فرد felivered شده. اگر اسم فردی که شما در لیست broadcast قرار داده بودید در قسمت delivered نبود، یعنی آن شخص شما را در مخاطبین خود ذخیره نکرده است، با این روش می‌توانید در آیفون بفهمید که چه کسانی شماره ما را ذخیره کرده اند.

 

آیا بدون واتساپ هم می‌توان فهمید که چه کسی شماره ما را ذخیره کره یا نه؟

البته اپلیکیشن های زیادی برای این کار وجود دارد، اما هیچکدام از آن‌ها تایید شده نیستند و ما نیز آن‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم، چون احتمال دارد تمامی شماره مخاطبین شما را در پس زمینه به سرورهای شخص ثالث ارسال کرده و اطلاعات شما را به سرقت ببرند. امیدواریم با مطالعه این موقاله این سوال که چگونه در واتساپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را دارند برای شما حل شده باشد. اگر همچنان این سوال برای شما وجود دارد می توانید در بخش کامنت سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =