تفاوت کانال عمومی و خصوصی تلگرام

0

در این قسمت از سوشالو میخواهیم به کانالهای خصوصی و عمومی تلگرام و تفاوت این کانالها بپردازیم با ما باشید .

تفاوت کانال عمومی و خصوصی تلگرام با یکدیگر

پیشنهاد سوشالو

اولین تفاوت کانال عمومی و خصوصی تلگرام را می‌توان در امکان جستجو شدن در باکس بالای اعضا عنوان کرد. یعنی کانال عمومی را با با جستجو می‌توان پیدا کرد اما کانال خصوصی را خیر. به کانال خصوصی تنها باید از طریق لینک مستقیم دسترسی داشت و یا اینکه یکی از اعضا متنی از آن را برای دیگری فوروارد کرده تا وی بتواند وارد کانال شود.
آدرس کانال عمومی را سازنده تعیین می‌کند، یعنی (بصورت telegram.me/username) که username آیدی کانال است. اما آدرس کانال خصوصی به صورت اتوماتیک و بصورت یک آدرس طولانی متشکل از تعداد زیادی از حروف ایجاد می شود.
دیگر تفاوت کانال عمومی و خصوصی تلگرام در نمایش تعداد اعضا برای تمامی اعضا و یا مخفی نگه داشتن آن است، که در عمومی قابل دیده شدن توسط همگان بوده و در خصوصی امکان آن تنها برای ادمین(ها) میسر است.

تفاوت اول: آدرس کانال

اولین تفاوت مربوط به آدرس کانال های خصوصی و عمومی می‌شود. آدرس یک کانال خصوصی به طور خودکار توسط تلگرام و حروف تصادفی ساخته می‌شود. ولی در ساختن کانال عمومی شما می توانید یک نام برای کانال خود تعیین بگیرید.

تفاوت دوم: جستجو و یافتن کانال

یکی از تفاوت های مهم کانال های عمومی و خصوصی در تلگرام مربوط به قابل جستجو بودن آن ها می‌شود. به این صورت که یک کانال عمومی را می توان از قسمت جستجوی تلگرام و با تایپ علامت @ و سپس نام کانال پیدا کرد. اما کانال خصوصی را به این شکل نمی توان جستجو کرد. بنابراین کانال عمومی در تلگرام قابل جستجو کردن است ولی کانال خصوصی اینطور نیست.

تفاوت سوم: پست های فروارد شده

تفاوت سوم مربوط به پست هایی است که از کانال های عمومی و خصوصی فروارد (Forward) می شود. اگر به یک پست فروارد شده دقت کنید در قسمت بالای آن نام کانال قابل مشاهده است. با زدن روی آن نام اگر وارد کانال شدید یعنی کانال عمومی است! و اگر با این کار نتوانستید وارد کانال شوید و با خطای Sorry, this channel is not accessible مواجه شدید پس کانال خصوصی است.

تفاوت چهارم: تفاوت کلیک روی لینک کانال

همانطور که میدانید هم برای کانال های عمومی و هم خصوصی لینک خصوصی اختصاص داده شده است. در نسخه دسکتاپ تلگرام اگر روی لینک خصوصیِ یک کانال عمومی کلیک کنیم بدون اینکه پیام “آیا میخواهید عضو کانال … شوید؟” ظاهر شود شما میتوانید به کانال مربوطه وارد شوید. اما اگر روی لینک خصوصیِ یک کانال خصوصی کلیک کنید با پیام “آیا میخواهید عضو کانال … شوید؟” مواجه خواهید شد که در این صورت این کانال یک کانال خصوصی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات