ترفندهای اینستاگرام برای افزایش فالوور

0

همه ما دلمان می خواهد در اینستاگرام فالور های زیادی داشته باشیم. برای این کار راه های زیادی موجود است که می توان از آنها استفاده کرد در سوشالو برخی ار این ترفندها را برای شما آماده کرده ایم .

۱- فعالیت منظم در اینستاگرام

شاید این مورد از نظر شما بسیار ساده و پیش افتاده باشد اما میتوان گفت جزو مهمترین عوامل رشد یک پیج اینستاگرامی استمرار فعالیت پیج در راستای تولید محتوای باکیفیت میباشد.اگر می‌خواهید فالورهای اینستاگرامتان را افزایش دهید می‌بایست به صورت مداوم و مستمر در اینستاگرام تولید محتوا کرده و پست بگذارید.

پیشنهاد سوشالو

۲- تولید محتوای خلاقانه و جذاب

ترفندهای اینستاگرام برای افزایش فالوور

تولید محتوای خلاقانه و جذاب شاه کلید موفقیت در اینستاگرام است. سعی کنید استراتژی مناسبی جهت تولید محتوا داشته باشید و حتما یک هدف مشخص و معین برای پیج خود انتخاب کنید و همه ی مطالبی که در پیجتان منتشر میکنید در راستای هدف اصلی پیج باشد. دلایل رشد پایین یا شکست خوردن بیشتر پیحهای اینستاگرام بی برنامگی و نداشتن استراتژی مناسب برای پیجهایشان میباشد.پس حتما سعی کنید قبل از شروع فعالیت پیج یک هدف مشخص و مدون برای پیج اینستاگرام خود داشته باشید.

۳- شما باید محتوای تولید شده خود را (پست، استوری، لایو، igtv) در بهترین زمان منتشر کنید.

بهترین زمان برای ارسال یک پست در اینستاگرام موقعی است که بیشتر مخاطبین شما آنلاین باشند برای اینکه بدانید چه زمانی بهترین تایم برای ارسال محتوای تولید شده شما می باشد کافی است حساب خود را بیزینسی کرده و در بخش insights اینستاگرام، تایم بهینه ارسال پست را مشاهده نمایید.برای دیدن مراحل انجام کار بر روی اینجا کلیک کنید.

۴- قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی و اینستاگرام در سایت خود

اگر شما یک سایت یا وبلاگ دارید توصیه میشود حتما لینک شبکه های اجتماعی خود از جمله اینستاگرام را در صفحه ی اصلی و در قسمت تماس با ما سایت خود قرار دهید تا امکان دسترسی آسانتر کاربران به شبکه های اجتماعی شما امکان پذیر باشد.(با توجه به کسب کار خودتان و همچنین اهمیت اینستاگرام در بیزینستان شما میتوانید پیغامهای call to actionمناسب هم برای دعوت کاربران به عضویت در شبکه های اجتماعی خود طراحی کنید.)

۵- قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی اینستاگرام در خبرنامه ایمیلی و ایمیلهای خود

صفحه اینستاگرامتان را به لیست ایمیلی که دارید بفرستید. اگر دارای لیست ایمیلی هستید که به آنها خبرنامه می‌فرستید، گاهی اوقات تصاویر صفحه اینستاگرامتان را در ایمیل قرار داده و به پیجتان در اینستاگرام لینک دهید.

۶- قرار دادن آدرس و لینک شبکه های اجتماعی اینستاگرام در کارت ویزیت

یکی از محلهایی که میتواند به رونق پیج اینستاگرام شما منجر شود قرار دادن آیدی اینستاگرام بر روی کارت ویزیت شما می باشد.

۷- همه دوستان فیسبوکی‌تان را در اینستاگرام دنبال کنید.

بسیاری از آنها نیز شما را فالو خواهند کرد. برای اینکار کافیست به پروفایل اینستاگرام بروید و گزینه “Find Friends” را پیدا کرده و سپس روی “Find Friends on facebook” کلیک کنید.

۸- تبلیغات

شما میتوانید با پرداخت هزینه به پیجهایی که فالور بالایی دارند. از آنها درخواست کنید که به تبلیغ پیج شما بپردازند. مزیت این روش این است که به سرعت میتوانید فالور نسبتا زیادی را با زحمت کم جذب کنید اما از معایب این روش میتوان به ریزش مخاطب (در صورتی که محتوای جذاب تولید نکنید) و نکته دوم نمیتوان فهمید چه پیجی اثر گذاری بالایی در تبلیغات دارد و معمولا هیج قاعده ای برای نرخ گذاری تبلیغات در اینستاگرام وجود ندارد. و معمولا این نرخ توسط خود صاحبان پیج تعیین میشود.

۹- استفاده از هشتگهای مناسب، مرتبط با محتوای تولید شده شما

شما میتوانید در همه محلهایی که امکان درج هشتگ وجود دارد از هشتگهای متناسب و مرتبطبا موضوع استفاده کنید در محلهایی مانند :

کپشن پستها
در قسمت استوریها (در بخش استیکرها و انتخاب استیکر hashtag# میتوانید از هشتگهای مناسب در استوری بهره مند شوید.)
در قسسمت کپشن ای جی تی وی
در بخش بیو پیج خود
در بخش کامنتهای پیج خود یا افراد دیگر
برای توضیحات بیشتر در مورد هشتگها این مقاله مفید خواهد بود.

۱۰- استفاده از هشتگهای پرطرفدار

از هشتگهای پرطرفدار استفاده کنید تا عکس‌های شما در جستجوها ظاهر شود. مثلا اگر صفحه شما در مورد صنایع دستی و محصولی خاص مثل کیف دست‌ساز است، می‌توانید از هشتگ‌هایی مانند #دست_ساز #کیف_دستی #کیف_چرم #کیف_دخترانه استفاده کنید.

۱۱- استفاده از هشتگهایی برای افزایش فالور و لایک

هشتگهایی مانند #فالو_بک یا #لایک_بک میتواند به رشد فالورهای شما کمک کند(البته این روش قدیمی بوده و بازدهی کمتری دارد.این مورد در پیجهای خارجی کاربرد بیشتری دارد.)

۱۲- تگ کردن دوستانتان در زیر پستهای خود

زمانی که شما دوستان خود را در عکس ها تگ می‌کنید، در اصل شما این عکس را به پروفایل آن‌ها نیز اضافه می‌کنید و در بخش عکس‌های تگ شده آن‌ها قرار می‌دهید. این باعث می‌شود دوستان آن‌ها نیز عکسی که منتشر کرده‌اید را ببینند و همین موضوع باعث افزایش دنبال کنندگان شما شود.

۱۳- ارتباط با مخاطبین و سایر افراد

یکی از روشهایی که میتواند در رشد فالورهای پیج شما موثر باشد استفاده از بخش کامنت پیج های دیگران است که شما میتوانید با قراردادن کامنت امکان حضور دیدن شدن خود را افزایش دهید و باعث ایجاد فالو شدن توسط آنها شوید

۱۴- بروز کردن پروفایل خودتان را فراموش نکنید.

اطلاعات و بیوگرافی‌های لازم و ضروری را به پروفایل خود اضافه کنید و حتماً اطلاعات تماس خود، وب سایت و ایمیل خود را نیز در بخش بیوگرافی قرار دهید. مثلا اگر رستوران یا کافه دارید باید در ماه رمضان ساعت کاری مرتبط با این ماه را در بیو خود بنویسید.

۱۵- فالو و دنبال کردن افرادی که با شما وجه مشترک دارند.

این کار باعث میشود تا فالورهای آنها هم شما را ببینند و فالو کنند. برای پیدا کردن افراد دارای وجه مشارکت با پیج شما میتوانید آنها را بر اساس هشتگهای مرتبط یا بر اساس صنعتی که در آن فعال هستید جستجو کنید و به آنها دسترسی پیدا کنید

۱۶- حتما سعی کنید از محتوای با کیفیت (عکس ها و ویدیوهای با کیفیت بالا) استفاده کنید.

اینستاگرام شبکه ی اجتماعی مبتنی بر اشتراک گذاری وقایع و اتفاقات بر مبنای عکس و فیلم می باشد پس لازم است که شما برای جذب مخاطب حتما از تصاویر باکیفیت بالا استفاده کنید و جلوه های بصری محتوای تولیدی خود را بالا ببرید

۱۷- حتما به وقایع جاری و مناسبتها و حوادث و اتفاقاتی که در جامعه به وقوع میپیوندد واکنش نشان دهید.

همانگونه که میدانید امروزه شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام محلی برای مطلع شدن از اخبار و همچنین بیان عواطف و احساسات و انتقال اطلاعات به یکدیگر میباشد.پس بهتر است ما هم نسبت به حوادث پیرامون خود واکنش نشان بدهیم.حوادثی مانند اعیاد و مناسبتهای ملی و مذهبی، حوادث اجتماعی خاص مانند سیل،زلزله، ریزش ساختمان، کودک آزاری، حیوان آزاری، تخریب محیط زیست و…

۱۸- استفاده از محتوای محرک و جذاب برای ترغیب کاربر یا تحریک کاربر جهت شرکت در یک نظر سنجی یا پاسخ به یک سوال

تجربه نشان می‌دهد تشویق کاربران به شرکت در رقابت‌ها، بحث‌ها و یا تشویق کاربر به انجام یک کار خاص مثلا پاسخ به یک سوال یا اعلام نظر خود درباره یک موضوع و یا استفاده از نظر سنجی و یاد دیگر استیکرهای تعامی موجود در اینستاگرام نتیجه بسیار مناسبی در پی خواهد داشت. انجام اینگونه مسائل در یک شبکه اجتماعی می‌تواند به محبوب تر شدن برند و افزایشفالور شما منجر شود.

۱۹- اتصال فیسبوک، تامبلر و توییتر خود به اینستاگرام

این کار که به سادگی قابل انجام است باعث می شود تا محتوای شما علاوه براینستاگرام در سایر شبکه های اجتماعی هم دیده شود و به رشد پیچ شما کمک خواهد کرد.

۲۰- همیشه چند پست آماده برای ارسال داشته باشید.

برای اینکه بتوانید محتوای باکیفیت را بطور منظم ارسال کنید همواره سعی کنید که چند پست بعدی را آماده ارسال داشته باشید تا در مواقعی که در سفر هستید یا شرایط پیدا تنظیم محتوای مناسب را ندارید یا به اینترنت دسترسی ندارید بتوانید محتوای خود را به دست مخاطبانتان برسانید.برای اینکار میتوانید از پنل سوشیالو استفاده کنید توسط این پنل کاربری شما میتوانید محتوای خود را آماده کرده و ساعت مناسب برای ارسال محتوا را مشخص کنید تا سیستم بصورت خودکار بدون نیاز به شما مطلبتان را منتشر کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات